MI-TH12-0523-RK
VCC
593-MI-TH12-0523-RK
MI-TH12-0523-RK
Produttore:
Descrizione:
Cicalini e indicatori audio - montaggio su scheda Magnetic Indicator TH 12mm 5V 2.3kHz Rd
Ciclo di vita:
Nuovo prodotto:
Novità da questo produttore.
Modello ECAD:
A magazzino: 785
A magazzino:
785 Spedizione immediata
Tempo di consegna da parte della fabbrica:
10 settimane Tempo di produzione stimato in fabbrica per quantità superiori a quelle indicate.
VCC
Categoria prodotto: Cicalini e indicatori audio - montaggio su scheda
RoHS::
Indicators
Electromagnetic
90 dB
Constant
2.3 kHz
5 V
50 mA
Through Hole
Through Hole
12 mm
12 mm x 9.5 mm
Marchio: VCC
Paese di assemblaggio: Not Available
Paese di diffusione: Not Available
Paese di origine: CN
Altezza: 9.5 mm
Confezione: Bulk
Tipo di prodotto: Audio Indicators & Alerts
Serie: MI
Quantità colli di fabbrica: 100
Sottocategoria: Audio Devices
Prodotti trovati:
Per visualizzare prodotti simili, spunta almeno una casella di controllo
Attributi selezionati: 0
USHTS:
ECCN:
EAR99
MI Magnetic Indicators
VCC MI Magnetic Indicators are self-driven magnetic indicators featuring rich sound quality and low-frequency response. These magnetic indicators integrate internal driving circuitry for seamless design compatibility and deliver a crisp single tone with reliable performance. The MI magnetic indicators feature compact housings ranging from 9mm to 12.7mm in round or square shapes with surface-mount or through-hole options. These indicators support 3V, 5V, and 12V operation with frequencies ranging from 2.3kHz to 3.1kHz for consistent audio signaling. The MI magnetic indicators feature a plug-and-play design, low voltage consumption, and RoHS compliance for safe and efficient integration. Typical applications include industrial, medical, automotive, automation and controls, communications, robotics, IoT, and security systems.