F339X132233MDA2B0
Vishay / BC Components
594-F339X132233MDA2B
F339X132233MDA2B0
Produttore:
Descrizione:
Condensatori di sicurezza .022uF 330Vac 20%
Modello ECAD:
Disponibilità
A magazzino:
0
Puoi ancora acquistare questo prodotto per l'ordine in sospeso.
In ordine:
1.322
01/06/2026 previsto
Tempo di consegna da parte della fabbrica:
settimane Tempo di produzione stimato in fabbrica per quantità superiori a quelle indicate.
Prezzo esteso
Prodotti simili
Attributo del prodotto Valore dell'attributo Seleziona attributo
Vishay
Categoria prodotto: Condensatori di sicurezza
RoHS::
0.022 uF
X1
330 VAC
Radial
10 mm (0.394 in)
800 VDC
12.5 mm
5 mm
Safety Film Capacitors
Polypropylene (PP)
20 %
2 Pin
Short Lead
- 55 C
+ 110 C
11 mm
F339X1 330V
Bulk
Marchio: Vishay / BC Components
Paese di assemblaggio: Not Available
Paese di diffusione: Not Available
Paese di origine: IN
Diametro conduttori: 0.6 mm
Tipo di prodotto: Safety Capacitors
Quantità colli di fabbrica: 1000
Sottocategoria: Capacitors
Tipo: Interference Suppression Film Capacitor
Peso unità: 1 g
Prodotti trovati:
Per visualizzare prodotti simili, spunta almeno una casella di controllo
Attributi selezionati: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Safety Capacitors and Resistors
Film Safety Capacitors
Vishay Film Safety Capacitors include F1772S X2 Interference Suppression Capacitor for Harsh Environments and 339X1 Interference Suppression Film Capacitors. Vishay F1772S X2 is a high stability-grade film capacitor that reduces electromagnetic interference and is intended for high temperature / high humidity environments. Vishay F339X1 Interference Suppression Film Capacitors feature a rated voltage of 330VAC or 480VAC. The 330VAC film capacitors have a capacitance range of 0.0002µF to 2.2µF while the 480VAC devices have a capacitance range of 0.001μF to 1μF.
Safety-Rated RFI Capacitors
Vishay Safety-Rated RFI Capacitors include film, ceramic disc, and MLCC devices. EMI suppression film capacitors offer high voltage ratings to 480VAC for across-the-line applications. High-reliability AC line-rated ceramic disc capacitors are available in reduced sizes and automotive-grade versions, with the "biased 85/85" accelerated life test qualification. Vishay Surface-mount MLCCs for safety-certified applications are available with C0G (NP0) and X7R dielectrics while meeting the IEC 60384-14 minimum 4mm creepage standard.