FN282B-10-06
TE Connectivity / Schaffner
631-FN282B-10-06
FN282B-10-06
Produttore:
Descrizione:
Moduli di ingresso alimentazione CA 10A MEDICAL FASTON COMPCT PWR ENTRY MOD
Modello ECAD:
Disponibilità
A magazzino:
0
Puoi ancora acquistare questo prodotto per l'ordine in sospeso.
In ordine:
200
03/08/2026 previsto
360
11/08/2026 previsto
Tempo di consegna da parte della fabbrica:
settimane Tempo di produzione stimato in fabbrica per quantità superiori a quelle indicate.
Prezzo esteso
1.000 Offerta
Attributo del prodotto Valore dell'attributo Seleziona attributo
TE Connectivity
Categoria prodotto: Moduli di ingresso alimentazione CA
RoHS::
Inlets
Switched
Filtered
Yes
10 A
250 VAC
Panel Mount
Faston
IEC-320 C-14
Medical
FN280
Marchio: TE Connectivity / Schaffner
Paese di assemblaggio: Not Available
Paese di diffusione: Not Available
Paese di origine: TH
Materiale di alloggiamento: Aluminum
Temperatura di lavoro massima: + 85 C
Temperatura di lavoro minima: - 25 C
Tipo di prodotto: AC Power Entry Modules
Quantità colli di fabbrica: 40
Sottocategoria: Power Entry
Alias n. parte: 801401-SF
Peso unità: 140 g
Prodotti trovati:
Per visualizzare prodotti simili, spunta almeno una casella di controllo
Attributi selezionati: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
EMC/EMI Filters for Medical Devices
TE Connectivity / Schaffner EMC/EMI Filters for Medical Devices offer a frequency range of 150kHz to 30MHz and a 50Ω rating. These EMC/EMI Filters feature a wide variety of amperage ratings, fuse options, and mouting possibilities, designed to offer the desired solution. Schaffner EMC/EMI Filters for Medical Devices are ideal for ultrasound systems and ventilators.
Filters for Medical Devices
TE Connectivity / Schaffner Filters for Medical Devices offer single- and dual-stage modules in an ultra-compact, user-friendly design. In medical technology, a variety of devices need to meet strict guidelines and must always work reliably. Schaffner offers a variety of EMC/EMI filters that meet the highly demanding requirements associated with these applications. The filters help ensure the proper, continuous and safe operation of medical devices. These filters feature up to a 250VAC voltage rating and have a maximum permissible leakage current of 0.1mA in normal operation. TE Connectivity / Schaffner Filters for Medical Devices include EMC/EMI Components, Power Line Filters, and EMC/EMI Filters.