STTH30W02CW
STMicroelectronics
511-STTH30W02CW
STTH30W02CW
Produttore:
Descrizione:
Raddrizzatori Turbo 2 ultrafast 2x15A 200V 0.9VF
Modello ECAD:
A magazzino: 986
A magazzino:
986 Spedizione immediata
Tempo di consegna da parte della fabbrica:
25 settimane Tempo di produzione stimato in fabbrica per quantità superiori a quelle indicate.
STMicroelectronics
Categoria prodotto: Raddrizzatori
RoHS::
Through Hole
TO-247
200 V
30 A
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Dual Common Cathode
1.1 V
140 A
50 uA
200 ns
+ 175 C
STTH30W02C
Tube
Marchio: STMicroelectronics
Paese di assemblaggio: Not Available
Paese di diffusione: Not Available
Paese di origine: CN
Prodotto: Rectifiers
Tipo di prodotto: Rectifiers
Quantità colli di fabbrica: 600
Sottocategoria: Diodes & Rectifiers
Peso unità: 6,500 g
Prodotti trovati:
Per visualizzare prodotti simili, spunta almeno una casella di controllo
Attributi selezionati: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Standard Products
Turbo 2 Ultrafast Recovery Diodes
STMicroelectronics Ultrafast Turbo 2 Rectifiers are ultrafast diodes available from 200V to 600V with various VF/Trr trade-offs to achieve the best performance for any application. These devices are ideal for PFC and solar inverters applications. They guarantee the same efficiency as SiC diodes in a conventional PFC, for a much cheaper application cost. All devices are rated up to 175°C operating junction temperature, as a result of the reduced leakage currents.