IXFN300N20X3
IXYS
747-IXFN300N20X3
IXFN300N20X3
Produttore:
Descrizione:
Moduli MOSFET MBLOC 200V 300A N-CH X3CLASS
Modello ECAD:
A magazzino: 595
A magazzino:
595 Spedizione immediata
Tempo di consegna da parte della fabbrica:
27 settimane Tempo di produzione stimato in fabbrica per quantità superiori a quelle indicate.
IXYS
Categoria prodotto: Moduli MOSFET
RoHS::
Si
Screw Mount
SOT-227-4
N-Channel
1 Channel
200 V
300 A
3.5 mOhms
- 20 V, + 20 V
4.5 V
- 55 C
+ 150 C
695 W
Tube
Marchio: IXYS
Configurazione: Single
Paese di assemblaggio: Not Available
Paese di diffusione: KR
Paese di origine: KR
Tempo di caduta: 13 ns
Tipo di prodotto: MOSFET Modules
Tempo di salita: 43 ns
Quantità colli di fabbrica: 10
Sottocategoria: Discrete and Power Modules
Nome commerciale: HiPerFET
Ritardo di spegnimento tipico: 184 ns
Tipico ritardo di accensione: 44 ns
Peso unità: 123 mg
Prodotti trovati:
Per visualizzare prodotti simili, spunta almeno una casella di controllo
Attributi selezionati: 0
Questa funzionalità richiede l'attivazione di JavaScript.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Pompe di calore
X-Class 850V - 1000V Power MOSFETs with HiPerFET™
IXYS X-Class 850V-1000V Power MOSFETs with HiPerFET™ with fast body diodes are rugged devices that display the lowest on-state resistances in the industry. This enables a very high power density in high-voltage power conversion applications. Developed using the charge compensation principle and proprietary process technology, these devices exhibit low gate charges and superior dv/dt performance. In addition, thanks to the fast soft-recovery body diode, these ultra-junction MOSFETs help reduce switching losses and Electromagnetic Interference (EMI).
Inverter solari e sistemi di accumulo di energia a batteria (BESS)
X3-Class Power MOSFETs with HiPerFET™
IXYS X3-Class Power MOSFETs with HiPerFET™ are avalanche-rated fast intrinsic diodes with N-channel enhancement mode. These MOSFETs feature low RDS(ON), low gate charge (QG), and high-power density. IXYS X3-Class 200V-300V Power MOSFETs with HiPerFET remove leftover energies during high-speed switching to avoid device failure. Typical applications include DC-to-DC converters, power supplies, robotics, servo controls, and battery chargers for light electric vehicles.