SWM12-9-NV-P5R
CUI Inc.
490-SWM12-9-NV-P5R
SWM12-9-NV-P5R
Produttore:
Descrizione:
Adattatori CA per montaggio a parete 12W 9V 1.33A USA Vert 2.1 RA plug
Modello ECAD:
Date le leggi vigenti, Mouser è impossibilitata a vendere questo prodotto nel tuo Paese.
Disponibilità
A magazzino:
Attributo del prodotto Valore dell'attributo Seleziona attributo
CUI Inc.
Categoria prodotto: Adattatori CA per montaggio a parete
Limitazioni per la spedizione:
RoHS::
Included
North America
Fixed Plugs
90 VAC to 264 VAC
1 Output
12 W
9 VDC
1.33 A
Medical
Barrel Connector
2.1 mm Barrel Plug, Right Angle (2.1x5.5)
1.5 m
Level VI
SWM12-N
Omologazioni: UL/cUL 60601
Marchio: CUI Inc.
Lunghezza pin centrale: 9.5 mm
Conformità: PSE
Paese di assemblaggio: Not Available
Paese di diffusione: Not Available
Paese di origine: CN
Regolazione carico: Regulated
Temperatura di lavoro massima: + 40 C
Temperatura di lavoro minima: 0 C
Stile di montaggio: Wall Mount
Confezione: Bulk
Tipo di prodotto: Wall Mount AC Adapters
Quantità colli di fabbrica: 140
Sottocategoria: AC-DC Power Supply
Alias n. parte: 036-6010R
Peso unità: 60 g
Prodotti trovati:
Per visualizzare prodotti simili, spunta almeno una casella di controllo
Attributi selezionati: 0
Questa funzionalità richiede l'attivazione di JavaScript.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
ECCN:
EAR99
Medical Power Supplies & Adapters
Level VI Power Supplies
CUI Inc Level VI External AC-DC Power Adapters meet the more stringent average efficiency and no-load power requirements that fulfill Level VI efficiency standards. The Level VI power supplies feature a wide universal input range across 5W to 36W power range and offer a full suite of safety approvals.
IEC 62368-1 Certified Power Supplies
CUI Inc IEC 62368-1 Certified Power Supplies provide 3W to 250W power ratings, high efficiency, and the latest in green power technology. These wall plug and desktop adapters are compliant with the IEC-62368-1 safety standard to keep designs ahead of changing regulations. CUI 62368-1 Certified Power Supplies are ideal for PCs, routers, digital projectors, and home theater systems, as well as various other types of audio/video, information, and communication technology.
SWM12 AC-DC Medical Power Adapters
CUI Inc SWM12 AC-DC Medical Power Adapters feature up to 12W continuous power and have medical 60601-1-2 4th edition EMC safety approvals. These wall plug adapters provide overvoltage (OVP) and short-circuit protection (SCP). The series operates at a 90VAC to 264VAC universal input voltage range and offers Class II construction. CUI Inc SWM12 AC-DC Medical Power Adapters are designed for 2 x MOPP applications. The SWM12-N units feature North American blades, and the SWM12-E versions have European blades.
SWM Medical Wall Plug Power Adapters
CUI Inc SWM Medical Wall Plug Power Adapters are certified to the medical 60601-1 edition 3.1 safety standards for 2 x MOPP applications and 4th edition EMC requirements. These adapters feature high efficiency, class II construction, and no-load power consumption as low as 0.075W. The SWM adapters are available in 6W, 12W, and 30W with a wide universal input voltage range of 90VAC to 264VAC. These SWM adapters feature input-to-output isolation of 4000VAC with output voltage options from 5VDC to 48VDC depending on the series. CUI Inc SWM adapters come with DC cord and USB inlet options. These adapters are available with either North American or European input blades and offer efficient global power solutions for medical, dental, and home healthcare equipment.