GEN4-ESP32-32CT-CLB
4D Systems
971-GEN4ESP3232CTCLB
GEN4-ESP32-32CT-CLB
Produttore:
Descrizione:
Moduli visualizzazione 3.2", 240x320 pixels, slim Intelligent Display Module with embedded ESP32 SoC with Capacitive Touch Cover Lens Bezel
Modello ECAD:
A magazzino: 9
A magazzino:
9 Spedizione immediata
Tempo di consegna da parte della fabbrica:
6 settimane Tempo di produzione stimato in fabbrica per quantità superiori a quelle indicate.
4D Systems
Categoria prodotto: Moduli visualizzazione
Limitazioni per la spedizione:
RoHS::
REACH - SVHC:
ESP32
TFT-LCD Displays
Intelligent Display Module
3.2 in
240 x 320
GPIO, I2C, SPI, UART, USB
Tipo di retroilluminazione: LED
Marchio: 4D Systems
Paese di assemblaggio: Not Available
Paese di diffusione: Not Available
Paese di origine: AU
Dimensioni: 98.8 mm x 72.6 mm x 13.6 mm
Temperatura di lavoro massima: + 65 C
Temperatura di lavoro minima: - 20 C
Corrente di alimentazione operativa: 190 mA
Tensione di alimentazione di lavoro: 5 V
Confezione: Bulk
Tipo di prodotto: Display Modules
Quantità colli di fabbrica: 1
Sottocategoria: Displays
Prodotti trovati:
Per visualizzare prodotti simili, spunta almeno una casella di controllo
Attributi selezionati: 0
TARIC:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Gen4-ESP32 Display Modules
4D Systems Gen4-ESP32 Display Modules are Espressif Gen4-ESP32-S3 SoC-powered 2.4" to 9.0" smart displays. These are available in non-touch, capacitive touch, and capacitive touch with a bezel cover lens. The Gen4-ESP32 display modules provide a complete solution with built-in Wi-Fi®, BLUETOOTH®, and Workshop4 IDE. The Workshop4 IDE simplifies development with its easy-to-use interface and comprehensive library tools, eliminating complex setups. The graphics system of the Gen4-ESP32 display modules is designed for effortless usability, while the microSD provides a robust data repository. These modules are compatible with development environments such as Arduino and microPython. The Gen4-ESP32 display modules are suitable for home automation, security alarm systems, remote monitoring control, and smart building applications.